Bizi Tanıyın

Hakkımızda

Firmamız 2000 yılında Denizli’nin Çivril ilçesinde kurulmuştur.

İlk yıllar 200 m2 lik bir alanda ayçekirdeği eleme tesisi olarak başlayan firmamız, 2004 yılında Türkiye’de ilk ve tek olan Çerezlik Ayçekirdeği İçi üretime başlamıştır.

İnovasyon odaklı üretim modelini ilke edinen firmamız yine Türkiye’de ilk olan Kabak Çekirdeği İçi üretimine 2015 de başlamıştır.

Şuan 3000 m2 si kapalı olmak üzere toplamda 6000 m2 lik bir alan üzerine faaliyetlerine devam eden Yüksel Tanrıkulu Tarım Ürünleri Ltd. Şti, Ekmekçilik, Pastacılık, Kuruyemiş, Baharat gibi çeşitli sektörlere hitap eden ürünleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız çeyrek asırlık tecrübenin vermiş olduğu avantajı kullanarak bölgesinin ürünlerine katma değer yaratacak bir yatırım ile 2020 yılında 2. fabrikasını kurmuştur.

Tahıl ürünlerinin işlenmesi ve tahıl ezmesi üretimi yapan tesisimiz 3000 m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 7800 m2 lik alanda gıda güvenliği ve insan sağlığı ön planda tutularak faaliyetlerine devam etmektedir. Bu sektörde yine bir ilke imza atarak ezme grubu ürünlerin işlem basamaklarından biri olan pişirme işleminde, steaming yöntemini Türkiye’de ilk kullanan firma olmuştur.

Ezme grubu ürünlerin proseslerine hâkim, teknik personel ve kalitecilerle birlikte çalışılarak üretilen ürünlerin, istenen özellik ve tekstürde yapılabilmesi açısından müşteriler için önemli bir üretici konumunda yer almaktadır.

Yüksel Tanrıkulu Çekirdek İşleme Fabrikası
Yüksel Tanrıkulu Tahıl İşleme Fabrikası